خرید صندل مناسب فوت و فن دارد+شهر صندل گرگان+شعبه اصلی

چگونه صندل مناسب و راحت بخریم؟

دقیقا از دیشب که هدیه تان را پا کرده اید، دیگر نمی توانید قدم از قدم بردارید! منظور همان صندلی است که دوست تان دیشب در جشن تولدتان به شما هدیه داد. این قدر دوستش داشتید که همان موقع آن را پوشیدید و راه رفتید و راه رفتید و حالا توان یک قدم راه رفتن هم ندارید.صندل مناسب

صندل مناسب

صندل مناسب

ویژگی های صندل مناسب

خستین گام برای پیشگیری از این مشکلات خرید کفش هایی است که هنگام پوشیدن در آن احساس راحتی کرده و نیازی نباشد که به زور آنها را بپوشید. به دنبال کفش هایی از جنس پارچه های نرم یا چرم باشید و سپس برای اینکه مطمئن شوید به پاهای شما فشار نمی آورد، قبل از اینکه بیرون از خانه آنها را بپوشید، یک یا چند ساعت آنها را در خانه پا کنید. همچنین می توانید روی هر نقطه ای را که احساس درد می کنید، با چسب های الیاف نخی بپوشانید تا از اصطکاک کفش به پا که سرانجام سبب ایجاد تاول می شود، جلوگیری کنید.

گاهی کفش های راحتی هم مشکلاتی را ایجاد می کند. بعضی وقت ها کفش های با کیفیتی را خریداری می کنید اما بازهم پاهایتان تاول می زند. اگر دچار تاول های بسیار دردناکی شدید، با یک صابون معمولی مخصوص شستن دست ها تاول ها را شست وشو داده و سعی کنید بدون اینکه به آنها آسیبی برسانید، آنها رابه حال خود رها کنید. اما اگر درد ناشی از آنها غیرقابل تحمل بود، با استفاده از یک سوزن که با الکل آن را ضدعفونی کرده اید، سوراخ کوچکی در کنار تاول ها ایجاد کنید و بگذارید مایع آبکی داخل آن خارج شود ولی به پوست آن دست نزنید. سپس کمی پماد آنتی بیوتیک روی آن بمالید و با یک باند استریل زخم را بپوشانید.

تازه این صندل روی فرشی است و از انواع صندل هایی که بیرون از منزل می پوشند هم نیست؛ والا کارتان با کرام الکاتبین بود! دلیلش را حتما نمی دانید والا از دوست تان می خواستید صندل را عوض کرده و یا از همان اول، انواع سالم آن را بخرد. بله، درست متوجه شدید. صندل هم نوع سالم و ناسالم دارد. برای این که سر از جیک و پوک صندل درآورید و این بار بتوانید نوع مرغوبش را بخرید، در ادامه همراه ما باشید.

چرا بعضی از صندل ها به پا آسیب می زنند؟

براساس اعلام مرکز بین المللی سلامت پا، سالانه 78 درصد از افراد 21 سال و بالاتر از آن که از صندل های نامناسب استفاده می کنند، دچار مشکلات متعدد در نقاط مختلف پا می شوند.
ساختار صندل های نامناسب
پژوهش های پزشکی نشان می دهد استفاده از صندل نامناسب می تواند مشکلات جدی در پا ایجاد کند که برخی از شاخص ترین آنها به شرح زیر است.
صندل مناسب

صندل زنانه تابستانی مناسب

 نوار یا بند روی کفش
این بند یا محافظ، سست و ناتوان است و نمی تواند حرکت پا را همراهی و از پا محافظت کند. یکی از آسیب های این بندها، تحریک و برجسته شدن استخوان کناری برجستگی کف پا، بعد از انگشت هاست. انگشت ها تمام فشار پا و وزن بدن برای حفظ تعادل و جلوگیری از درآمدن صندل از پا، به انگشت ها وارد می شود. به همین دلیل بعد از مدتی استفاده از این صندل ها، با مشکلاتی مانند برجستگی غیرعادی استخوان های انگشتان پا، کشش و آسیب به تاندون ها و اعصاب انگشت ها، کمردرد و گردن درد رو به رو خواهیم شد.
بدون محافظ و همراه
بخش جلویی پا به ویژه برجستگی استخوانی بین قوس کف پا و انگشت ها، نیاز به محافظ دارد. این محافظ باید در کفی کفش در نظر گرفته شود اما در صندل ها، این بخش وجود ندارد و با هر قدم، احساس می شود که این بخش با زمین در ارتباط است. بنابراین به این نقطه از پا آسیب وارد خواهدشد.
راه رفتن
از آنجایی که پوشیدن صندل بدون محافظ باعث قدم برداشتن نامناسب و نامطمئن می شود، مشکلاتی مانند آسیب به مچ، کف پا، زانو، تاندون آشیل را در وهله اول ایجاد می کند. در صورتی که استفاده از این نوع کفش ها ادامه پیدا کند، آسیب ها فراگیرتر شده و بخش هایی مانند کمر، لگن و در موارد حاد، گردن را درگیر می کند.
مچ پا
صندل های بدون بند، به دلیل این که بند حمایتی برای محکم نگه داشتن مچ پا ندارند و بنابراین باعث آسیب به مچ می شوند. رگ به رگ شدن، پیچ خوردن و شکستن مچ از رایج ترین آسیب های ناشی از پوشیدن این نوع صندل هاست.
پاشنه پا
با بلند شدن بیش از اندازه و نامناسب پاشنه پا، کششی غیرعادی بین بافت ها، اعصاب پا و تاندون های بین پاشنه تا انگشتان پا ایجاد می شود. این مشکل معمولا با احساس سوزش در پاشنه و کف پا و کشش غیرعادی در ناحیه پاشنه، عنوان می شود.
قوس کف پا
لایه نازک کف این نوع صندل ها معمولا صاف است و هیچ گونه قوسی ندارد. به همین دلیل قوس کف پا، خالی می ماند و پر نمی شود. بنابراین حین بلند شدن و نشستن، قوس کف پا هر بار با فضای خالی برخورد می کند. این مساله باعث آسیب به تاندون های کف پا خواهدشد.
تخت سلامت چه ویژگی هایی دارد؟
تخت یا تخته کفش باید دارای ویژگی هایی باشد تا به سلامت پا آسیب نرساند. این ویژگی ها را بشناسیم.
ثبات:پاشنه پا در این بخش قرار می گیرد و باید به آن فشار وارد نشود.
این بخش هم باید حالت اسفنجی داشته اما به لحاظ ساختاری باید کمی مقاومت تر از دو بخش دیگر باشد.
حامی: این قسمت ضمن پرکردن گودی کف پا، باید حالت اسفنجی داشته و به حرکت بیشتر و بهتر پا کمک کند.
متحرک:این قسمت نباید به پا بچسبد و قدرت حرکت را از آن بگیرد. حالت اسفنجی این بخش، مهم ترین ویژگی آن است.
صندل نامناسب و آسیب های آن
اگر صندلی که می پوشید از نظر کیفی مناسب نبوده و در زمان راه رفتن روی فرش کاملا به پا نچسبد، باعث بروز آسیب هایی مانند درد در ناحیه بالشتکی پا، آسیب به قول کف پا، کمر و پشت درد، انحراف زانو، زانو درد، آسیب و درد به ساق پا، درد پاشنه، پینه و میخچه پا می شود. بنابراین پیش از خریدن صندل کاملا دقت کنید که کاملا به پای تان محکم شده و پا داخل صندل سر نخورد.
صندل ایده آل را بشناسید
بعضی ها از پوشیدن صندل هراس دارند. اما این طور نیست. ویژگی های صندل خوب این هاست.
1. کش پارچه ای برای جلوگیری از آسیب به کف پا
2. روکش پارچه ای یا نایلونی ضدحساسیت در بخش رویی و زیری بند محافظ
3. پهنای بند کفش با عرض حداقل 5 سانتی متر
4. لایه قابل انعطاف و در عین حال محکم
5. پهنای بند کفش با عرض حداقل 5 سانتی متر
6. قفل کفش
7. بخش اتصال بند به کفی کفش
اگر صندل شما بند محافظ در پشت پا ندارد، صندل هایی را انتخاب کنید که بندهای روی کفش، پهن و محکم باشند. به این ترتیب از انحراف پا به سمت راست و چپ جلوگیری خواهدشد.
• از صندل هایتان برای مدت طولانی استفاده نکنید. به این معنی که نباید برای رفتن طولانی مدت آنها را بپوشید. این کفش ها برای قدم زدن در سطوح نرم مانند کنار ساحل، استفاده در زمان راه رفتن کنار استخر، در خانه، اتاق هتل و راه رفتن در مسافت کم هستند.
• در زمان انجام ورزش و حتی پیاده روی کوتاه مدت هم نباید از آن استفاده کرد. در زمان رانندگی از صندل تخت استفاده نکنید. به این دلیل که به پا، به ویژه روی پا و تاندون بین پاشنه تا انگشت، فشار و آسیب جدی وارد می شود.
• با صندل، مدت طولانی پیاده روی نکنید. صندل لاانگشتی، می تواند به پست بین انگشت شست و انگشت کناری آسیب وارد کند. تعرق و تجمع آلودگی بین این بخش می تواند باعث ایجاد قارچ شود. بنابراین حتما صندل لاانگشتی را بشویید.
• از کرم ضدآفتاب برای حفظ سلامت پوست پا در زمان استفاده از صندل زیر نور آفتاب استفاده کنید. اگر صندل شما گران قیمت نیست، بعد از شش ماه استفاده، آن را دور بیندازید. صندل های پلاستیکی را هر چهار ماه یک بار باید دور انداخت.
1 پاسخ
 1. مینا
  مینا گفته:

  سلام و تشکر بابت مقاله خوبتون؛
  من میخوام یک صندل زنانه چرمی تهیه کنم، داخل یک راهنما خوندم صندل باید کمی پاشنه داشته باشه تا به پا آسیب نرسه درسته؟‍!
  این راهنما بود
  http://cafemod.ir/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%81%D8%B4-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8/

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *